Off-Road için geliyor: JAECOO 7 Türkiye’de satışa çıkıyor!

Çinli otomotiv sektörünün yeni yıldızlarından JAECOO, ilk üst düzey arazi aracı olan JAECOO 7 modelini Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. İstanbul’da düzenlenen J-Drive etkinliğinde otomobil tutkunlarıyla buluşan otomobil arazi performansı ve diğer özellikleri ile beklentileri karşılayacak gibi duruyor.

JAECOO 7 Türkiye’de satışa çıkıyor!

JAECOO 7’yi rakiplerinden ayıran en önemli özellik, ARDIS – Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi. Bu sistem, aracın kum, çamur, kar gibi zorlu zemin koşullarında bile sürücüsüne kontrol ve güvenlik sağlıyor.

Sürücü kum, çamur ve kar modları arasında geçiş yaparak aracın her türlü arazi koşuluna anında uyum sağlamasını sağlayabiliyor. 200 mm’lik yerden yükseklik, 21 derecelik yaklaşma ve 29 derecelik uzaklaşma açıları ile JAECOO 7, engebeli arazilerde dahi sınıfının lideri bir arazi kabiliyeti sunuyor.

JAECOO 7, gücünü zorlu arazi koşullarına aktarırken Bosch IPB Akıllı Fren Kontrol Sistemi devreye giriyor. Bu akıllı sistem 0.1 saniyeden kısa sürede tepki vererek torku her bir tekerleğe ayrı ayrı ve anlık olarak dağıtıyor.

Böylece aracın kayması veya patinaj çekmesi engellenerek güvenli ve kontrollü bir sürüş deneyimi garantileniyor. Sistem ayrıca diferansiyel kilidinin kilitlenme fonksiyonunu taklit ederek otomobilin en zorlu engelleri dahi rahatlıkla aşmasını sağlıyor.

Üstelik sadece arazi performansıyla değil, aynı zamanda güvenlik donanımlarıyla da göz dolduruyor. Araçta, 5 adet uzunlamasına ve 3 adet yatay şeklinde konumlandırılmış yüksek dayanımlı çelik gövde çerçevesi kullanılmış.

Bu sayede çarpışma enerjisi etkili bir şekilde emilerek yolcu kabininin darbe alması engelleniyor. otomobilin 5.11 tona kadar tavan basıncına dayanıklı sağlam gövdesi de her türlü durumda üst düzey bir güvenlik sunuyor.

Bu otomobil teknolojik özellikleriyle de segmentinde fark yaratıyor. Aracın kalbinde saniyede 80 trilyon işlem gerçekleştirebilen 8155 çipi yer alıyor. Bu sayede 14.8 inçlik devasa multimedya ekranı ve W-HUD arazi tipi baş üstü göstergesi gibi özellikler hızlı ve akıcı bir şekilde çalışıyor.

540 derecelik panoramik şasi görüşü sunan gelişmiş çevre görüş sistemi ise sürücünün aracın etrafını 360 derece görmesini sağlayarak dar alanlarda manevra yapmayı ve engellerden kaçınmayı kolaylaştırıyor.

Aracın dikkat çeken bir diğer özelliği ise 50W kablosuz hızlı şarj desteği sunan şarj sistemi. Bu sayede sürücüler sadece 40 dakika gibi kısa bir sürede telefonlarını yüzde 20’den yüzde 80’e kadar şarj edebiliyorlar. AQS hava temizleme sistemi, negatif iyon jeneratörü ve PM0.3 filtresi ile gelen Net Kübik Yeşil Kabin, sürücü ve yolculara temiz ve sağlıklı bir seyahat ortamı sunuyor.

Lamine ön camlar ve özel ses yalıtım malzemeleri sayesinde kabine neredeyse hiç rüzgar veya yol sesi alınmıyor. Kısacası JAECOO 7, arazi kabiliyeti, zengin teknoloji donanımı ve konforlu iç mekanıyla sürücülerin gönlünde taht kurmaya aday gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir